Terchová – Vrátna dolina

Terchová sa nachádza v Národnom Parku Malá Fatra v doline Vrátna. Malá Fatra je v severozápadnej časti Karpatského oblúka a je iba 20 km vzdialená od centra severozápadného Slovenska, Žiliny. Kraj dones žije tradíciou legendárneho hrdinu Juraja Janošíka, kapitána družiny hôrnych chlapcov –zbojníkov.

Janosik_Terchova1  - up  cesta - up  Tiesnavy_1903  - upr  koč - up

Jánošíkove diery sa nachádzajú v národnej prírodnej rezervácii Rosutec. Skladajú sa z troch ucelených častí a preteká nimi Dierový potok, ktorý ich vyformoval. V Dierach sa nachádza viac ako dvadsať vodopádov, ktoré spolu vytvárajú Vodopády Dierového potoka. Bizarné skalnaté útvary so špecifickou klímou sú domovom viacerých zaujímavých druhov rastlín a živočíchov.

Môžete využiť aj jazdu Terchovským vláčikom, ktorý má svoj cestový poriadok. Dá sa dohodnúť aj na individuálnych jazdách na konkrétne miesto.

Ubytovanie je priamo v doline Vrátna na chate s celkovou kapacitou 45 lôžok. Izby sú dvoj,troj, štvorposteľové a rodinné izby. Každá izba má sprchu, WC a TV.

janosikove-diery - up  diery - up  Terchovský vláčik up  sm - up

V centre Terchovej sa nachádza Terchovská záhrada ktorá ponúka:

– veľké detské ihrisko,

– mini ZOO so zvieratkami,

– veľké kryté posedenie,

– denné menu, domáce špeciality a iné,

– animátorka s programom pre deti,

– trampolína, skákací hrad, detské ihrisko,

– vozenie na poníkovi.

V prípade nepriaznivého počasia si môžete príjemne oddýchnúť vo vodnom svete a načerpať novú energiu.

Program si môžete spestriť aj v Lanovom parku ktorý je v centre obce Terchová. Umiestnený je v príťažlivom prostredí borovicového lesa. Pozostáva z množstva rôznorodých lanových prekážok 3-7 metrov nad zemou. Jeho súčasťou je aj systém viacerých lanoviek. Lanový park je jediný v pohorí Malá Fatra.

3  bazen - up  dino - up  dinoo - up