Bystrá

Bystrá sa nachádza na južnej strane Nízkych Tatier 10 km od známeho lyžiarskeho strediska Chopok Srdiečko – juh. Chata je vzdialená cca 11 km od Brezna.

4 km od chaty sa nachádza Tarzania  je postavená z 23 prekážok vo výške približne 5 -7 m. nad zemou a je vhodná aj pre najmenšie detičky.  Hneď vedľa sa nachádza aj prírodné kúpalisko.

Len 2 km sa nachádza Bystrianska jaskyňa je najväčšou jaskyňou južnej strany Nízkych Tatier. Nachádza sa v Bystrianskom krase v južnej časti Národného parku Nízke Tatry. Tvorí ju Stará a Nová jaskyňa s celkovou dĺžkou vyše 3 000m.

6 km je vzdialená známa Čiernohronská železnica v roku 1982 bola vyhlásená za národnú kultúrnu pamiatku.  Čiernohronská železnica bola v roku 2011 tiež vyhlásená za jeden zo siedmich divov Banskobystrického kraja. V roku 2011 prepravila približne 60 tisíc osôb.

bysta tarzania - upravena  bystra jazero - upra  bystra jaskyna - upraveny  ciernohronska_zeleznica_upraven

Chata ponúka ubytovanie v 4 – lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. K vybaveniu chaty patria tri spoločenské miestnosti so spoločenskými hrami ako biliard, šipky, stolný tenis a futbal.  K hotelu patria 5 – lôžkové chatky každá má spoločenskú miestnosť spojenú s kuchynkou, kúpeľňu a toaletu.

limba-foto bystra - upravene  limba - upraveny  Bystrá - hotel - uprave  bystra hot - uprav