TELGÁRT

Telgárt  sa nachádza na rozhraní Nízkych Tatier, Muránskej planiny a Slovenského raja, priamo pod známou Kráľovou hoľou vo východnej časti Horehronskej kotliny.   Hotel je vzdialený cca 48 km od Brezna a 34 km od Popradu.

tel 5  teg4  kh3  kh

Hotel ponúka ubytovanie v 2 až 6 lôžkových izbách. Ubytovacia kapacita v hoteli je 95 osôb. Počas ubytovania môžu deti využívať 3 spoločenské miestnosti pre rôzne aktivity, herňu so spoločenskými hrami, ping-pong a stolný futbal.

V hoteli je zabezpečené bezplatné pripojenie na WIFI.

hotel  predok  zadok  reštikaspol miestnost  Izba v hoteli 2  izba  kupelna

Hotel má k dispozícii bazén so saunou, ktorý môžete využiť aj na plavecké výcviky.

stolny futbal  bazen  sauna up  kralova hola

Kráľová hoľa je s výškou 1946 metrov najvyšší vrch východnej časti Nízkych Tatier. Patrí k najnavštevovanejším vrchom Nízkych Tatier a poskytuje rozsiahly kruhový výhľad na veľkú časť Slovenska. Na Kráľovu  hoľu vedie náučný chodník, kde je umiestnených 12 náučných panelov s rôznou tematikou. Tematicky sa tabule venujú témam ako flóra a fauna územia, viacero panelov približuje zvláštnosti okolia.

Kráľova hoľa je zároveň miestom, kde pramenia najväčšie slovenské rieky. Z obce Telgárt sa k prameňu Hrona dá dostať za približne 30 minút pešo.

hron  dpošinska ladova jskyna  tarzania (1) OLYMPUS DIGITAL CAMERA

15 km od Telgártu sa nachádza Dobšinská ľadová jaskyňa, Tarzánia a Ranč pod Ostrou skalou, kde si môžete zajazdiť na koňoch.

slučka  slučkaa  most  tunel

Len 1 km od hotela sa nachádzajú unikátne železničné viadukty a najoriginálnejší tunel  na Slovensku.

V tridsiatych rokoch 20. storočia spojenie so stredným a východným Slovenskom bolo ešte nedostatočné. Technicky najzložitejším úsekom bola výstavba železnice v okolí Telgártu. Údolie Hrona od Červenej Skaly má značné stúpanie, preto bolo potrebné železničnú trať rozvinúť, aby sa dodržali sklonové pomery. Uvažovalo sa s viacerými alternatívami. Nakoniec bola realizovaná alternatíva s najpozoruhodnejšou stavbou. Je to špirálová slučka v Telgárte dlhá asi 2,3 km, ktorá prekonáva výškový rozdiel 31 m.

palcmanska masa - upraveny  pacman  gravay a msa  rebriky

26 km na východ sa nachádza Palcmanská Maša. Palcmanská Maša je najväčšia vodná nádrž na území Slovenského raja, vytvorená na hornom toku rieky Hnilec pod južnými skalnatými zrázami Geráv.

muuran  2803-3 (1)  muran 4  sedlo_predna_hora_12

20 km od Telgártu sa nachádzajú zrúcaniny hradu Muráň je to 3 najvyššie položený hrad na Slovensku.