Tatranská Lomnica

TATRANSKÁ LOMNICA  je významná turisticko –rekreačná obec na území mesta Vysoké Tatry. Je to najvyššie položené lyžiarske stredisko na Slovensku.

Ponúkame Vám lyžovačku ktorej východiskový bod začína v stredisku Vysoké Tatry – Tatranská Lomnica.

Najvyššie položená a najstrmšia zjazdovka z Lomnického Sedla 2 190 m n. m., je najstrmnšou čiernou zjazdovkou na Slovensku a uspokojí aj najnáročnejších lyžiarov.

1 300 metrové prevýšenie, 5-mesačná  garancia snehu, najmodernejšie sedačkové a kabínkové lanovky a rozšírené  zjazdovky sú zárukou skvelého zážitku.

Stredisko zároveň ponúka takmer 6 km menej náročných zjazdoviek, čo ocenia najmä rodiny s deťmi a začiatočníci.

Celková dĺžka zjazdoviek v stredisku je takmer 12 km.

S moderným zasnežovacím systémom vám sneh v tomto stredisku rozhodne nebude chýbať.

1  2k  3  43

Vyhliadková veža na Skalnatom Plese s výhľadom  na druhý najvyšší štít na Slovensku (Lomnický štít dostupný lanovkou).

Stredisko má najmodernejšie lanovky ako aj 15-miestna gondola na trase Štart – Skalnaté pleso v Tatranskej Lomnici  spĺňa požiadavky najmodernejšej technickej úrovne potrebnej do tejto horskej oblasti. Lanovka prekonáva 597 m prevýšenie, počet kabín je 37, doba jazdy trvá 7 min. a prepravná kapacita novej gondoly je 2 400 osôb za hod. Lanovka začína svoju cestu v údolnej stanici Štart (1 174 m.n.m) a končí na Skalnatom plese vo výške 1 772 m.n.m.

5a  6a  7  8

Hotel je vybavený 2-3 posteľovými izbami s prístelkami, apartmánmi. Každá izba je vybavená toaletou, sprchou a TV. V blízkosti hotela sa nachádza lanovka ktorá spája Tatranskú Lomnicu s Lomnickým štítom.

Izby sú rozložené na 4-poschodiach, kde sa dopravíte výťahom.

Hotel má k dispozícii saunu a jacuzzi.

9  10  11  12