RUŽINÁ

Vodná nádrž Ružiná sa nachádza na juhu Stredného Slovenska a je považovaná za jednu z najteplejších priehrad Slovenska. Vodná nádrž sa nachádza asi 20 km severozápadne od Lučenca. Ružiná sa nachádza medzi obcami Divín a Ružiná.

Veľkému záujmu na Ružinej sa teší rybolov. Rekreačné stredisko ponúka aktívny oddych, relax, pozorovanie  i praktickú prieskumnú činnosť v prírode.

chata s predu - up  jazero a chat  z hora  z terasy

V okolí Ružinskej priehrady sa dá uskutočniť mnoho výletov a objavovaní. Nad obcou Divín sa nachádzajú  zrúcaniny gotického hradu Divín.

Neďaleko sa nachádza aj voľne prístupná jaskyňa známa z povesťou – Mara medvedia.

V Divíne sa nachádza Lukostrelecký klub s bohatou históriou zbraní.

ruzina_vodna_nadrz_ upravený  ruzina_vodna_nadrz_ pri hoteli uprav  ostrov up  vodne športy 2 - uprav

Ubytovanie je v chate 100 metrov od jazera s kapacitou 40 lôžok.  Školám je tu k dispozícii jedna 1-lôžková izba, štrnásť 2-lôžkových izieb (z toho v siedmich je možné využiť rozťahovacie kreslo ako prístelku pre 1 osobu) a jedna 4-lôžková izba (s dvomi poschodovými posteľami). Súčasťou vybavenia izieb je vlastná kúpeľňa so sprchovacím kútom a umývadlom (bez toalety), pričom 4 izby sú novozrekonštruované a disponujú toaletou, sprchovacím kútom a umývadlom. Na chodbách sa však nachádza 11 spoločných toaliet aj ďalšie dve spoločné kúpeľne s vaňou. Vo všetkých izbách sú umiestnené taktiež televízory.

vodné športy 19 uprav  fucik  biliard  Divnsky hrad