ĽUPČIANSKA DOLINA

Železné – Flinstonovci – „yabadabadoo“

V tomto rozprávkovo očarujúcom, horskom prostredí Ľupčianskej doliny v Železnianskej kotline, obklopenej zo všetkých strán zalesnenými vrcholmi v malebnom prostredí Nízkych Tatier Vás privítajú Flinstonovci a doba kamenná, viackrát tu zaznie „yabadabadoo“.

Železné sa nachádza v hornej časti dlhej Ľupčianskej doliny, v nadmorskej výške 990 m n. m. Okolie Železného je ako stvorené pre ľahšie vychádzky do prírody, ktorá oplýva množstvom zveri, húb  a iných lesných plodov. Tábor nie je ďaleko do Ľupčianskej doliny a malebnej obce Magurka 1 080 m.n.m., ktorá je najvyššie položenou obcou Slovenska.

Toto prostredie je vhodné na pešiu turistiku do neďalekých vrchov Magurka, potom na hlavný hrebeň Nízkych Tatier do sedla Ďurkovej (1 700 m.n.m.) a na vyhliadkový vrch Salatín (1 630 m.n.m.).

V našom tábore zažijete šport,  zábavu a spoznáte veľa nových priateľov. Čaká na Vás množstvo hier a súťaží ako je živé pexeso, olympiáda,  zahráte si bedminton, futbal a volejbal. Každý deň bude pre Vás pripravený iný program ako napríklad: ,,Oddiel baví oddiel ,,Maškarný ples“ voľba ,,Miss a Mister leta 2019″, ,,Divadelný deň“, ,,Chalani verzus baby“, ,,Táborové svadby“, ,, Prechádzka na vyhliadkový vrch Salatín“ a samozrejme nebude chýbať diskotéka. Medzi nami privítame aj hasičov a psovodov. Náš pobyt ukončíme táborákom a hľadaním pokladu, ktorý v lese ukryl Fred.

Ubytovanie je v turistickej ubytovni (so spoločnými WC a sprchami na chodbe). V samostatných izbách sú dve, tri alebo štyri lôžka. V areáli je veľká jedáleň s plne vybavenou kuchyňou, ktorá poskytuje stravu päťkrát denne.

Ďalej sa v areáli nachádzajú: nové detské ihrisko s preliezkami, vonkajšia posilňovňa, antukové ihrisko na volejbal alebo bedminton, futbalové ihrisko, ohnisko, jazierko a altánky a moderné multifunkčné ihrisko a wellness.  Pri potôčiku sa nachádza mini ZOO.

Železné vždy ťažilo z výbornej polohy, lesov a z minerálneho prameňa, ktorý tu našli ešte v 19. storočí.  Železné si zachovalo čistotou vzduchu, ktorá spolu so slnečným žiarením,  ionizáciou vzduchu, lúkami a lesmi vytvára pridanú hodnotu pobytu v tábore.

Doprava:  Individuálna
Vek:  7 -17

V cene tábora je zahrnuté:

  • ubytovanie
  • strava 5 x denne + pitný režim
  • animátori
  • odborná zdravotná starostlivosť
  • program, materiál
  • ceny do súťaží
  • materiálno technické zabezpečenie
  • komplexné cestovné poistenie
  • darček na záver

Termíny:

TermínPočet dníCena
2. turnus  24. 07.2020 – 06.08.202014 dní
3. turnus 07.08.2020 – 19.08.202013 dní

[Prihláška do tábora]